Najlepsza Oliwa z oliwek extra virgin 22 240 29 09

Frantoi Cutrera

Najlepsza włoska OLIWA Z OLIWEK extra virgin !

Królowa włoskiej kuchni !

2013 oliwa z oliwek  NAJLEPSZA oliwa z oliwek


Najwyższej jakości Oliwa z oliwek extra virgin Frantoi Cutrera Primo Fine Quality

najlepsza  oliwa z oliwek  frantoi

 

Ekspert Marco Oreggia w Guida Flos OLEI (przewodnik po ponad 600 oliwach z przeszło 40 krajów świata) ocenił oliwę Primo Frantoi Cutrera jako najlepszą oliwę świata !!!

 

PYSZNA I ZDROWA

Oliwa z oliwek jest jednym z podstawowych składników diety śródziemnomorskiej, znanej ze swego korzystnego wpływu na zdrowie. Badania dowiodły, że znacznie zmniejsza ona ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, różnych nowotworów, a nawet depresji. Działanie tej diety jest w dużym stopniu przypisywane roślinnym związkom z grupy polifenoli, w które obfituje m.in. oliwa z pierwszego tłoczenia. Łagodzą one stany zapalne w organizmie oraz neutralizują wolne rodniki tlenowe niszczące cenne składniki komórek, jak DNA czy lipidy błon komórkowych.

 

To jeden z podstawowych składników zdrowej diety śródziemnomorskiej, opartej na warzywach, produktach zbożowych rybach i oliwie właśnie.Nauka dawno udowodniła zdrowotne właściwości oliwy. Jej najważniejszą zaletą jest wysoka zawartość wielonienasyconych kwasów, w tym jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (69 proc.), które pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu LDL we krwi. Oliwa zawiera także wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-6 (10 proc.). Kwasy te, należące do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, są ważne w ciąży i podczas karmienia piersią, gdy malec błyskawicznie rozwija się i rośnie, ponieważ są składnikiem wszystkich błon komórkowych .
Oliwa jest też dobrym źródłem witaminy A, E, D, K, silnego antyoksydantu – opóźnia więc procesy starzenia, chroni przed nowotworami. Oliwa zawiera także inne związki zaliczane do antyoksydantów – polifenole.
Regularne jej spożywanie obniża ciśnienie krwi, wzmacnia system odpornościowy, zapobiega kamicy żółciowej.
Obniżaj cholesterol zrób to dla siebie
oliwa z oliwek 1Zdobyte nagrody :
oliwa awards 2013
oliwa z oliwek dop io
02-673 Warszawa
Konstruktorska 6
tel. 22 240 29 09
info@doppio.com.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Najlepsza Oliwa z oliwek extra virgin 22 240 29 09

Dodaj komentarz